04-09 Ağustos Gürcistan Svaneti Mestia Turu

04-09 Ağustos Gürcistan Svaneti Mestia Turu04 Aug 06:30 - 09 Aug 20:30 - Mestia
Mestia

Route

04-09 Ağustos tarihlerinde 5 gece 6 günlük Svaneti-Mestia turumuzda UNESCO tarafından koruma altına alınan Svaneti bölgesini, kendine has dokusu ile korunan ritüelleri, kültürel gelenekleri, karla kaplı Kafkas Dağlarının muhteşem görselleri, dağların doruklarından sarkan milyon yıllık buzullar, nehirler ve şelaleleri doya doya yaşamaya gidiyoruz.

Uçak Sefer Saatleri
GİDİŞ PGS 04 Ağustos 2018 Cumartesi Saw 07.40 Trabzon 09.25
DÖNÜŞ PGS 09 Ağustos 2018 Perşembe Trabzon 20.45 Saw 22.35

**Ağustos ayında uçak biletleri fiyatları hızla artış göstereceğinden bu turumuza katılmayı düşünen misafirlerimizin bir an evvel uçak biletlerini almalarını tavsiye ederim.**Uçakla gelmeyip kara yolunu tercih edecek misafirlerimizi Trabzon Otogarda buluşma saatimiz 09.45 tir.

1.Gün: TRABZON-HOPA-BATUM
04 Ağustos Cumartesi sabahı Sabiha Gökçen Havalimanında 06.00 da buluşuyoruz. Check in işlemlerimizi tamalayıp Pegasus Havayollarının 07.40 seferi ile Trabzon’a uçuyoruz.Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binip önce Rize sonrasında Hopa’ya varıyoruz. Karadeniz’in son kıyısı olan Hopa’ya varış Sarp sınır kapısından çıkış Gürcistan Batum şehrine giriş yapıyoruz. Otele yerleşme akabinde teleferikle Batum zirvesine çıkıp şehri ayaklarımızın altına alıp manzaranın tadını çıkartıyoruz. Avrupa Meydanı, Altın Post Heykeli ve Yeşil Cami ziyaretinin ardından yöresel akşam yemeğimizi alıyoruz.Geceyi henüz noktalamıyoruz. Işıklı su danslarının gösterisinin izlenmesi ve bulvar gezisinin ardından otelimize geçip dinleniyoruz.
Konaklama Batum Otel (Akşam yemek)

2.Gün: 05 Ağustos 2018: ZUGDİDİ-MESTİA
Sabah kahvaltının ardından aracımızla Kobleti Poti Senakı Smograle Eyaletinin başkenti Zugdidi şehrine gidiyoruz. Dadiana Sarayı(Müzesi) ziyareti, öğle yemeği molası ve fotoğraflar eşliğinde yolumuz üzerindeki Enguri Baraj Gölü’nün ziyaretini gerçekleştiriyoruz. 1400 metre yüksekliğindeki Mestia kasabasına varıp pansiyonumuza yerleşiyoruz. (Mestia Kasabasında Svan halkının yaşam biçiminin simgesi olan Svan Kuleli evleri görmek mümkün)
Konaklama Mestia Otel (Kahvaltı-Akşam yemek)

3.Gün: 06 Ağustos 2018: CHALAADİ BUZULU-MESTİA
Sabah erken kahvaltının ardından Kafkaslar’ın K2 si olarak adlandırılan Ushba Dağı’nın en büyük buzulllarından biri olan (11 km uzunluğunda) Chalaadi Buzulu’na gitmek için aracımızla yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Kraliçe Tamara Hava Alanı’nı görüyoruz (12 kişilik uçakların iniş kalkış yaptığı) Chalaadi köprüsünde aracımızdan inerek yaklaşık bir buçuk saatlik yürüyüş ile buzula varıyoruz. Buzul mağarasından yer yüzüne fışkıran Chalaadi Nehrini görüyoruz; nehir adeta bizlere meydan okuyor ama sesiyle de bize dağ müziği dinlettiriyor. Öğle yemek molasının ardından araçla Mestia Kasabası’na dönüyoruz ve oradan da Hastavali Kayak Merkezi’ne telesiyejle çıkıyoruz. Mestia Kasabası’nın etrafını sımsıkı saran Svan Dağları heybeti ve güzelliği ile bzileri büyülemeye devam ediyor. Burada bulunan tesiste çayımızı soğuk içeceklerimizi içtikten sonra pansiyonumuza gelip akşam yemeğini alıyoruz.
Konaklama Mestia Otel (Kahvaltı-Akşam yemek)

4.Gün: 07 Ağustos 2018: MAZERİ VADİSİ-ŞUTUGRA ŞELALESİ-MESTİA
Sabah kahvaltıdan sonra Mazeri Vadisi’ne araçla 1 saat süren yolculuk ile varıyoruz. (Ushba Dağı’nın başka bir rotası ) Buradan sonra 2 saatlik yürüyüşün ardından Shdgra(Şutugra) Şelalesi’ne varıyoruz (Şelale Rusya sınırına sadece 40 kilometre uzaklıkta) Dünyadaki en yüksek şelalerden birisi; bu güzel şelaleyi gördükten sonra aynı rotadan dönüp aracımızın yanına geliyoruz. Mazeri Vadisi’nden Mestia Kasabası’na varıyoruz ve akşam yemeğimizi alıyoruz.
Konaklama Mestia Otel (Kahvaltı-Akşam yemek)

5.Gün: 08 Ağustos 2018: USHGULİ-MESTİA
Sabah kahvaltıdan sonra USHGULİ hareket ediyoruz. (Ushguli nin yolu kötü olduğundan buraya 3 saatlik bir yolculuğu jeeplerle gerçekleştiriyoruz.) Ushguli, UNESCO tarafından sürekli olarak en yüksekte yaşayan yaşam alanı ilan edilmiştir. Doğa yürüyüşleri ve Svan Müzesi’ni gezdikten sonra yöresel organik ürünler sergisinde alış veriş molası veriyoruz. Mestia Kasabası’na varıp akşam yemeğizi alıyoruz.
Konaklama Mestia Otel (Kahvaltı-Akşam yemek)

6.Gün: 09 Ağustos 2018: ZUGDİDİ-SENAKİ-POTİ-BATUM-TRABZON
Sabah kahvaltıdan sonra büyüleyici güzelliklere ve havasına doyamadan Mestia Kasabası’na veda ederek aracımıza biniyoruz. Önce Zugdidi’ye varıp öğle molası veriyoruz. Sonrasında Senaki ve Poti üzerinden Batum’a varıyoruz. Sarp sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Hopa’dan Trabzon Havalimanına gitmek üzere yola koyuluyoruz. Trabzon Havalimanında 20.40 seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. (Kahvaltı)

Bir akşam Mestia’da Gürcü müziklerini ve şaraplarını tatmak üzere hep beraber keyifli bir akşam geçireceğiz.Kafkas oyunlarının gösterisyle de karşılaşabiliriz. (şaraplar oldukça ucuz: bizden söylemesi)

Tur ücreti: 2 kişilik odada kişi başı 1750 TL
Rezervasyon ve kayıt için fezal.kalkan@uykutulumu.com.tr / 0543 467 77 98

Yanınıza almanız gereken ekipmanlar:

*Seyahat Çantası
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)
*Yağmurluk (panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
*Varsa kullandığınız ilaçlar

Fiyata dahil olan servisler:
*Trabzon havalimanı gidiş dönüş transferler
*Tur boyunca ara transferler
*Rehberlik hizmeti
*5 gece konaklama (1 gece Batum-4 gece Mestia)
*5 kahvaltı
*5 akşam yemeği
*Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil olmayan servisler
*İstanbul-Trabzon-İstanbul uçak bileti veya otobüs bileti
*Tek kişi konaklama farkı
*Kişisel harcamalar
*Özel transferler
*Öğle yemekleri
*İçecekler
*Müze ve ören yeri giriş ücreti
*Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

Önemli NOT:
Gürcistan Turu için Kimlikle geçecek misafirlerimiz için önemli hususlar:
Kimlikte herhangi bir tahribat bulunmayacak, Kimlik süresi 10 yılı geçmemiş olacak, güncel fotoğrafınız yer alacak, 0/18 yaş arasında kimlikler resimli olacaktır.
18 yaşından küçük katılımcılarımızın yanlarında iki ebeveyni yoksa (sadece anne veya babasıyla seyahat ediyorsa) diğer ebeveynden de mutlaka noter onaylı muvaffakatname gerekmektedir. Kamu kurumlarında çalışan,aile ve çocuklar için mutlaka kurumundan alınmış ıslak imzalı yurtdışı izin belgesi gerekmektedir.

*Rehberler koşullara göre tur programındaki günleri değiştirebilir.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Past Events

Kaukasus reis

27 Sep 09:00 - 07 Oct 16:00 27 Sep 09:00 - 07 Oct 16:00 - Mestia Mestia
Mestia Mestia
Ontdek het ongerepte en ruige Svaneti , het mooiste wildernis gebied van de Kaukasus. Hike door de bergen met adembenemende vergezichten, bezoek het hoogstgelegen dorp van Europa...   More info


© 2018 Siguez