KUZEY Kafkaslarda DOĞA Yürüyüşü

KUZEY Kafkaslarda DOĞA Yürüyüşü16 Jul 11:00 - 22 Jul 20:00 - Mestia
Svaneti: Mestia, Ushguli, Hacvali

Route

KUZEY KAFKASLARDA GÜNÜ BİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
DOĞA FOTOĞRAFÇILIĞI ETKİNLİKLERİ
16-22 Temmuz 2018

YENİ ROTALAR, SÜRPRİZ EĞLENCELER, FARKLI GÖRSELLİKLER.
Yurt Dışı etkinliklerimizi Svanetti, Gürcistan Devleti kuzeyinde bulunan KUZEY KAFKAS DAĞLARI’nın eteklerinde doğa yürüyüşü, görsellik ve kültürel etkinlikler yapacağız.
Grubumuzun yurt dışı etkinliklerimizi Svanetti, Gürcistan Devleti kuzeyinde bulunan KUZEY KAFKAS DAĞLARININ eteklerinde doğa yürüyüşü, görsellik ve kültürel etkinlikler yapacağız. UNESCO, Dünya ve kültür mirası listesindeki yeri olan, sürekli yaşam alanı olan ve yüksek yerleşim yeri (2200.m) USHGULİ köyüne gidip hem tanıyacağız hem de yürüyeceğiz, Yaklaşık 1000 yıllık SVAN kulelerini göreceğiz, inceleyeceğiz ve ziyaret edeceğiz. Gürcistan’ın kuzeyinde Svanetya adı verilen bölgede yaşamakta olan Svanların kuzey komşuları Karaçay-Malkarlılar, batı komşuları Abhazlar ve Megreller, doğu komşuları ise Raçalardır.Programız; Gürcistan’ın Samegrolo Eyaletinin Svaneti bölgesinin Mestia kasabası oluşturmaktadır. Programımızda Mestia kasabasında ev pansiyon konaklayıp günübirlik yürüyüşler yapıp akşam Mestia kasabasındaki pansiyonumuza dönüyoruz. Böylece her gün valiz toplama derdinden kurtulup konakladığımız pansiyon 6 gecelik evimiz olarak kalacağız.

1 gün-16.07.2018 Pazartesi
Trabzon Hava Limanında saat.12.00-13.00 arasında buluşma. sarp sınır kapısına hareket, kapıda 15 tl yatırılarak belge ile giriş yapıp, Gürcistan çıkış kapısında bizi bekleyen araçlara listede belirtilen şekilde yerleşme ve Türk paramızla-Gürcistan para birimi olan ‘lari’ döviz bürolarından alınarak. Ana kampımız olan Mestia kasabasına hareket.(yaklaşık 6 saat).akşam yemeği ve yatış.

2 gün-17.07.2018 Salı
Sabah kahvaltı.09.00 da hareketle ünlü CHAALADİ buzuluna hareket. Yaklaşık 3 saatlik patika çıkışıyla buzula varış ve dönüş. Mastiadaki pansiyona yerleşme
Akşam yemeği.

3 gün-18.07.2018 Çarşamba
Sabah kahvaltı.08.00 de hareketle KOROLDİ göllerine gidiş.(zorlu parkur.6 saat).alternatifi, rahat parkur..MULAKİ-MESTİA doğa yürüyüşü.6 saat. Mestia’ya dönüş.(BU ETK 50 LARİ FARK ÖDENECEKTİR KİŞİ BAŞI)-hava iyi olursa araçlada gidilebilecektir.
Akşam yemeği.

4 gün -19.07.2018 Perşembe
Sabah kalkış. Kahvaltı.08.00 da hareket
Ünlü ve görkemli yaklaşık 4,5 km gidilerek SHDUGRA şelalesine varacağız. Dönüş aynı patikayla. Mestia kasabasına varış.
Akşam Yemeği.

5 gün-20.07.2018 Cuma.
Sabah kalkış
Kahvaltı.08.00 Ushguli doğa yürüyüşü ve kolay parkur.

6 gün-21.07.2018 C.tesi
Sabah kahvaltı yapıp,08.00. de hareketle. Ünlü kayak merkezi olan HATSAVALİ’ye. Kahvemizi Kuzey Kafkaslar manzarasında yudumlayıp, isteyene dönüşte yürüyerek ineceğiz. Mestia’daki müze gezilecek ve akşam yemeği, gecenin eğlencesi(sürpriz).Yarına hazırlık.

7 gün-22.07.2018 Pazar
07.00. da kalkış ve Mestia'dan çıkış ve Sarp sınır kapısına gidiş. Etkinlik sonu. Trabzon’a Bizi Bekleyen araçla Trabzon hava limanına gidiş. Etkinlik sonu.
.
KONTENJANIMIZ 25 KİŞİLİKTİR.

HİZMETE DAHİL OLANLAR.
Trabzon'dan başlayan etkinliğimiz. Trabzon'da bitecektir.
Ulaşım, rehberlikler, transferler, Çevre gezileri,(son gün dâhil)sabah kahvaltıları, öğlen (ilk gün hariç her gün) öğlen kumanyaları. Akşam yemekleri.

HİZMETE DAHİL OLMAYANLAR
Yurt dışı harç pulu (15.tl).müze girişleri.
Ekstra içecekler. Tek kişi odada kalacağı zaman fiyat farkı.
Pansiyonlardaki odalar iki kişilik ve üç kişiliktir-dört kişilik, wc ve banyolar ortaktır. Ev pansiyonculuğu olup çok temiz ve ev sahibesi tarafından işletilmekledir. Elektrik ve su mevcuttur. Köy evleri olduğundan hiçbir katılımcı lüks aramamalıdır.
Her katılımcı bir valiz ve bir sırt çantası alacaktır. Altı lastik tabanlı doğa ayakkabısı ve rahat sırt çantası olmalıdır. Yedek iç giysi ve bir adet dış katman polar almalıdır. Gözlük, kremleriniz, özel havlularınız, ilaçlarınız ve tabi ki fotoğraf makineniz olmalıdır. Elektrik 220.w. olup. Şarj cihazlarımıza uygundur. (mevsim şartlarını göz önüne alarak iç ve dış giysilerinizi alınız).
GÜRCİSTAN devleti TÜRK vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. kimlik numaralı nüfus cüzdanımız yeterlidir.(pasaportta olabilir)..kapıdan aldığımız harç pulu kağıdını mutlaka etkinliğimizin sonuna kadar saklamalıyız.
Döviz almak için (LARİ).gümrük çıkışında döviz bürolarından alınacaktır. Oranın cep telefon hattı almak isteyenler bize bildirsinler buradan oraya bildirip bize istenirse internet telefon hattı alabileceğiz. Yani toplu almak daha uygundur.)

NOT:Programımızın başlangıç noktası olan Trabzon için otobüs ve uçak biletlerinizi geliş için en erken saatlere, dönüş için ise mümkün olan 21.00 den sonraki saatlere almanızı öneriyoruz.


Past Events

Сванети - Страната на Ушба, Ушгули и Безенгийската стена

13 Jul 07:30 - 21 Jul 20:30 13 Jul 07:30 - 21 Jul 20:30 - Mestia Mestia
Svaneti: Mestia, Ushguli, Hacvali Svaneti: Mestia, Ushguli, Hacvali
СВАНЕТИ СТРАНАТА НА УШБА, УШГУЛИ И БЕЗЕНГИЙСКАТА СТЕНА Това е трек за маниаци, които искат да избягат от популярните туристически дестинации и да се върнат назад във времето...   More info


© 2019 Siguez